Byliśmy na uroczystej Mszy Świętej i procesji eucharystycznej

Stała się już tradycją obecność delegacji naszej szkoły na uroczystościach Bożego Ciała. Tegoroczne rozpoczęły się Eucharystią w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego, następnie była procesja do czterech ołtarzy i zakończyła się przed kościołem farnym. J.F.

Zabierz książkę na wakacje!

Wakacje już za kilka dni. Na plaży, w górach, na działce, w ogrodzie – gdziekolwiek jesteś – możesz czytać.
Biblioteka szkolna zachęca wszystkich uczniów ZST do wypożyczenia książek na wakacje. M.P.

Bezpieczne wakacje 2017

Drodzy Uczniowie!

Wakacje to czas odpoczynku, swobody i szaleństw. Wielu z Was korzystając z pięknej pogody spędzi wakacje nad morzem, jeziorem czy w górach. Warto więc zaopatrzyć się w wiedzę, która pozwoli Wam bezpiecznie i zdrowo spędzić ten czas. Mnóstwo przydatnych informacji znajdziecie na stronie internetowej Akcji Bezpieczne Wakacje 2017 i w Poradniku Bezpiecznego Wypoczynku przygotowanego przez MEN wypoczynek.men.gov.pl .
Niezbędną wiedzę, jak bezpiecznie spędzić wolny czas przekażą Wam również wychowawcy i nauczyciele na specjalnie przygotowanych zajęciach. A.Sz.K.

Minister Edukacji  Narodowej pani Anna Zalewska skierowała do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz Rzecznika Praw Dziecka list dotyczący bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.

https://men.gov.pl/strony/bezpieczenstwo-uczniow-podczas-letniego-wypoczynku.html. 

W liście m.in. przydatne linki,adresy i numery telefonów zarówno dla opiekunów młodzieży, rodziców jak i uczniów dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu! 

Zawody wędkarskie o puchar dyrektora Zespołu Szkół Technicznych

Z okazji dnia dziecka 1 czerwca 2017 roku na zbiorniku wodnym „Skrzynczyna” odbyły się drużynowe zawody wędkarskie o puchar dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.
W zawodach wzięło udział 33 uczniów z ZST oraz 4 uczniów z gimnazjum w Sędziszowie Młp. W czasie zawodów dla uczestników przewidziana była kiełbaska z grilla. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8:00, a zakończyły się o godz 11:00.
Klasyfikacja końcowa zawodów wędkarskich wyglądała następująco:
Skwirut Tomasz oraz Pęczkowski Miłosz z klasy IImh – 5600 pkt.
Lis Mateusz oraz Rokosz Dawid klasa IImh – 3750 pkt.
Persak Piotr oraz Jagoda Krzysztof klasa II ef/IImh – 2970 pkt.
Nagrody wręczył Dyrektor ZST Grzegorz Patro. J.M.

« 1 z 25 »

„Zawodowcy na start”

W wyniku realizacji projektu „Zawodowcy na start”, który był realizowany z działania 9.4 „Poprawa jakości kształcenia” nasza szkoła otrzymała nowoczesną programowalną obrabiarkę CNC sterowaną numerycznie, która została umieszczona w nowo tworzonej pracowni programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Nowe urządzenie – programowalna tokarka z zestawem narzędzi i oprogramowaniem warta jest blisko 70 tys. zł. Pozyskany z funduszów Unii Europejskiej sprzęt będzie wykorzystywany do kształcenia uczniów w klasach technik mechanik. Dzięki tej obrabiarce uczniowie będą mogli jeszcze bardziej pogłębić wiedzę z programowania oraz obsługi tokarki CNC, dzięki czemu będą mogli podjąć pracę w zakładach „Doliny lotniczej”, które znajdują się na terenie naszej gminy i województwa oraz w każdym innym zakładzie gdzie wymagana jest znajomość programowania i obsługi obrabiarek CNC. Doposażenie naszej pracowni w obrabiarkę CNC pozwoli również uczniom lepiej przygotować się do egzaminu  potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. M.J.

« 1 z 2 »

Światowy Dzień Bez Papierosa

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa. Uczniowie i nauczyciele ZST jak co roku całym sercem wspierają tą ważną akcję społeczną. Na gazetkach ściennych umieszczono plakaty promujące akcję, oraz informacje o tym gdzie może uzyskać pomoc osoba uzależniona. Na zajęciach z wybranymi klasami pedagog przekazała istotne informacje nt. szkodliwości palenia tytoniu oraz wykazała korzyści zdrowotne z zaprzestania jego palenia. A.SZ.K.

plkat na ŚDbT

 

Podziękowania

W dniu 24 maja 2017 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy uczennice naszej szkoły pod opieką nauczycieli zawodu pań: Małgorzaty Drozd i Teresy Koszeli prowadziły warsztaty „stylizacje fryzur i paznokci” podczas Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie otrzymali podziękowania za współpracę z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wizytacja kanoniczna ks. Biskupa

Każda parafia raz na 5 lat przeżywa wizytację kanoniczną. Z tej okazji w poniedziałek 22 maja naszą szkołę odwiedził szczególny gość – Jego Ekscelencja Ks. Biskup Edward Białogłowski. Ta wizyta była wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności ZST. Uroczyste spotkanie otworzył pan dyrektor Grzegorz Patro, serdecznie witając czcigodnego gościa. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny – według scenariusza przygotowanego przez katechetę mgr. Andrzeja Kołodzieja – oparty o dwa tematy przewodnie: 100 – lecie Objawień Fatimskich i 25 – lecie Diecezji Rzeszowskiej. Po programie artystycznym uczniowie wyrazili wdzięczność ks. Biskupowi za Jego obecność w naszej szkole. Następnie ks. Biskup przemówił do młodzieży. W swoim przemówieniu przywołał postacie Świętej Rity oraz Świętego Brata Alberta. Szczególny Gość zachęcał wszystkich do naśladowania Św. Brata Alberta w jego pobożności i dobroci, „Bądźcie dobrymi jak chleb”. Ksiądz Biskup rozdał młodzieży obrazki z podobizną Św. Brata Alberta, na ręce dyrektora przekazał młodzieży plakat z figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz książkę „Wszystko o Jezusie” z okolicznościowym wpisem. Księdzu Biskupowi towarzyszyli ks. dziekan Krzysztof Gac oraz ks. proboszcz Ryszard Lis. Po spotkaniu z młodzieżą goście przeszli na aulę, gdzie miała miejsce krótka rozmowa z nauczycielami i pracownikami administracji i obsługi. M.P.

« 1 z 15 »

X Majówka Młodych

W dniu 18.05.2017 16 uczniów naszej szkoły z klas I-III pod opieką pań Renaty Białek oraz Anety Tokarz wzięło udział w Jubileuszowej X Podkarpackiej Majówce Młodych śladami kapliczek w 97 rocznicę urodzin Jana Pawła II. Pogoda na trasie Wiśniowa – Pstrągowa była wyjątkowo udana. Pod przewodnictwem księży modliliśmy się i odmówiliśmy litanię. W siedlisku „Janczar” było dalsze spotkanie, posiłek oraz tańce lednickie. W galerii zdjęcia zanim wyruszyliśmy w trasę. R.B.

Spotkanie z gimnazjalistami

We wtorek 17. maja gościliśmy w szkole uczniów i nauczycieli z Gimnazjum w Iwierzycach. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor przedstawiając atuty naszej szkoły. W szczególności zwrócił uwagę na atrakcyjne praktyki zagraniczne, płatne staże, kursy kwalifikacyjne i współpracę z pracodawcami. Dalszą część spotkania poprowadziły nauczycielki ZST prezentując ofertę szkoły. Gimnazjaliści mogli podglądnąć pracę uczniów w pracowniach: technika usług fryzjerskich, technologii drewna, mechanicznej, elektronicznej i elektrycznej. Młodzi handlowcy przygotowali kreatywną prezentację swojego zawodu. Można było spróbować swoich sił obsługując urządzenia wykorzystywane w pracy handlowca m.in. kasę fiskalną. Uczniowie technologii drewna obdarowywali swoje młodsze koleżanki drewnianymi, samodzielnie wykonanymi serduszkami. Z kolei w pracowni fryzjerskiej można było zaprojektować własną fryzurę korzystając z profesjonalnego programu dla stylistów. Uczennice gimnazjum skorzystały z usług fryzjerskich i kosmetycznych i opuściły mury naszej szkoły z pięknymi fryzurami i profesjonalnym makijażem. Ponadto gimnazjaliści zostali obdarowani gadżetami promującymi szkołę. Piękna pogoda sprzyjała rozmowom integracyjnym przy grillu przygotowanym przez uczniów i nauczycieli ZST. A.Sz.K.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce dla Gimnazjalisty!

« 1 z 5 »

226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczna, 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była obchodzona w Sędziszowie Młp. wyjątkowo uroczyście. Najpierw tradycyjnie: zbiórka przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, przemarsz do kościoła farnego w Sędziszowie Młp. Pięknie prezentowały się m.in. poczty sztandarowe, w tym naszej szkoły. Dodatkową atrakcją byli kawalerzyści XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego wraz z ich orkiestrą. W czasie Mszy Św. wysłuchaliśmy głębokiego w treści kazania i po Eucharystii w intencji Ojczyzny i mieszkańców złożone zostały wieńce przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie był przemarsz przed ratusz, złożenie wiązanek kwiatów (w tym od ZST im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp.) przed tablicami wmurowanym w ścianę frontową ratusza, uroczyste przemówienie burmistrza Sędziszowa Młp., chwila muzyki, a o godzinie 14. zaczęła się nowa w naszym grodzie rekonstrukcja, widowisko historyczne przedstawiające wydarzenia wojenne z lat 1939-1943.
Przedstawiono trzy wydarzenia: wrzesień 1939 (nalot na Sędziszów i wkroczenie Niemców), likwidację konfidenta niemieckiego, który donosił na obywateli polskich, oraz napad na posterunek granatowej policji w Sędziszowie Młp. i zdobycie dużej ilości amunicji oraz kilku sztuk broni przez oddział AK.
Widowisko historyczne przyciągnęło setki mieszkańców. Rekonstrukcja wydarzeń II wojny światowej była pomysłem ks. Artura Michalskiego, który przygotował je wspólnie z grupami rekonstrukcyjnymi, reprezentacją XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, aktorami z Licealnego Teatru Muzycznego przy sędziszowskim liceum i Orlętami. Na sędziszowskich ulicach pojawiały się zabytkowe pojazdy z czasów wojny, pochodzące z muzeum mieszącego się w Rakszawie. Ciekawostką może być fakt, że na ul. Wyspiańskiego „stacjonowały” zmotoryzowani żołnierze niemieccy.
Po części oficjalnej burmistrz Bogusław Kmieć zaprosił mieszkańców na majowy piknik na plantach. Przy SP Nr 2 była zorganizowana strzelnica i stoisko prezentujące współczesne wyposażenie elitarnych jednostek amerykańskich i natowskich. J.F.

Zobacz zdjęcia

Zakończenie nauki klas maturalnych

W piątek 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie nauki dla klas maturalnych. Był to niezwykły dzień dla każdego absolwenta: otrzymał świadectwo ukończenia technikum. Przed sporą ich grupą kolejne wyzwanie: matura, a w perspektywie wybór dalszej ścieżki edukacji.
Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Św., po której w auli naszej szkoły miała miejsce uroczysta akademia. Podczas której po raz ostatni, dyrektor i grono pedagogiczne mogli spotkać  się z tegorocznymi absolwentami. Były serdeczne życzenia, podziękowania, wręczanie świadectw z wyróżnieniem, nagród, dyplomów i pisemnych podziękowań. Całość odbyła się w serdecznej, niemal domowej atmosferze. Ów nastrój podkreślał uroczysty strój uczniów z jednej strony i smak domowych wypieków z drugiej. Po pamiątkowych fotografiach były jeszcze w klasach: rozdanie świadectw, ostatnie formalności, podziękowania, życzenia i pożegnania ze szkolnymi ławkami. W Zespole Szkół  Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. dyrektor, mgr Grzegorz Patro podejmował ze społecznością ostach klas przewodniczącego Rady Rodziców, wychowawców mgr inż. Annę Szeligę- Kuźniar, mgr Jana Flisaka oraz  Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowany przez  Starostę mgr Witolda Darłaka, Wicestarostę mgr Bernadetę Frysztak oraz Członka Zarządu Powiatu mgr inż. Ryszarda Filipka.
Niechaj drodzy absolwenci, tak jak powiedział w kazaniu ks. Artur Michalski, świat pozwoli wam zrealizować swoje cele, marzenia, a w razie trudności niechaj wam nie zabraknie uporu i konsekwencji osiągać wytyczone prze was cele. J.F.

Zobacz zdjęcia

Nasza Szkoła na uroczystościach w Pustkowie

W ramach obchodów Miesiąca Pamięci 26 kwietnia 2017 roku odbyły się coroczne uroczystości patriotyczno – religijne na Górze Śmierci w Pustkowie. W uroczystościach wzięli udział byli więźniowie hitlerowskiego obozu pracy przymusowej, przedstawiciele kół wojewódzkich i terenowych Związków Kombatantów RP, AK, działaczy kultury i nauki, samorządowcy reprezentujący władze zarówno na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym. Był Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, przedstawiciele wojewody podkarpackiego i Instytutu Pamięci Narodowej, pan Starosta Powiatu Ropczycko -Sędziszowskiego Witold Darłak. Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa delegacja z pocztem sztandarowym na czele. Również nasi przedstawiciele złożyli kwiaty przed pomnikiem ku czci zamordowanych w obozie w Pustkowie.
Uroczystości rozpoczęły się od polowej Mszy Św. w intencji ojczyzny, po której w części artystycznej w montażu słowno-muzycznym zaprezentowała się młodzież szkolna z Pustkowa. Były wzruszające przemówienia byłych więźniów, wnuczki hrabiny Jabłonowskiej, samorządowców, apel poległych z salwą honorową i składanie kwiatów. W tym roku, ze względu na niską temperaturę trwały one krócej.
Przed II wojną światową w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstało w Pustkowie osiedle i zakłady chemiczne. Podczas II wojny światowej istniał tam wielki poligon niemiecki SS Truppen-Übungsplatz „Dębica”. Na poligonie ćwiczyły elitarne jednostki SS przed napaścią na ZSSR. Obiekty poligonowe i jego drogi budowała okoliczna ludność oraz jeńcy obozu koncentracyjnego: francuscy (w 1940 r. istniał obóz jeńców francuskich), radzieccy (1941 – 1942), Żydzi (obóz jeńców żydowskich istniał w latach 1940 – 1944), oraz Polacy. Z powodu nieludzkiego traktowania, mrozu, głodu i chorób więźniowie masowo umierali lub byli mordowani. Szacuje się, iż w czasie istnienia obozu, zginęło lub zostało zamordowanych ok. 15000 więźniów: 7500 Żydów, 5000 Rosjan oraz 2500 Polaków. Egzekucji i palenia zwłok dokonywano na pobliskim wzgórzu – „Górze śmierci”. W pobliżu krematoriów oddano hołd tysiącom więźniów przetrzymywanych i mordowanych w obozach pracy przymusowej w Pustkowie. Była to również okazja do uczczenia pamięci wszystkich Rodaków, którzy z odwagą i poświęceniem walczyli o niepodległość Ojczyzny. J.F.

« 1 z 11 »

Stop uzależnieniom!

20151104ma9-768x300 (1)Bieżący tydzień upłynął w naszej szkole pod hasłem STOP UZALEŻNIENIOM!  Młodzież ZST, łącznie ok. 90 uczniów, wzięła udział w trzech sesjach warsztatowych prowadzonych przez  specjalistów psychoterapii uzależnień mgr Ludmiłę Materowską i mgr Leszka Piaseckiego. W tym roku szkolnym to już druga tura warsztatów na temat konsekwencji uzależnień i popularyzacji zdrowego trybu życia. Uczniowie klas pierwszych i drugich w marcu br. dodatkowo uczestniczyli w prelekcji psychologa mgr Wenancjusza Matyska na temat „Uzależnień behawioralnych”, „Zagrożeń dzieci i młodzieży w Internecie oraz niebezpiecznych gier w Sieci” oraz szkoleniach e-learning. Jednocześnie odbyła się pedagogizacja rodziców  w tym zakresie i szkolenie rady pedagogicznej. Tylko spójne i wspólne działania rodziców, nauczycieli i młodzieży mogą doprowadzić do pożądanych efektów, czyli życia wolnego od nałogów, skierowanego na aktywność  fizyczną, zdrowy styl życia i prawidłowy rozwój psychofizyczny młodego człowieka. A.SZ.K

Ogłoszenie o wyborze partnera

Powiat Ropczycko-Sędziszowski/Zespół Szkół Technicznych im. prof. K. Olszewskiego informuje, że decyzją Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego z dnia 26.04.2017 r. partnerem projektu składanego w konkursie nr RPPK.09.04.00-IP.01-18-015/17 w ramach Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, został wybrany następujący podmiot: PZL Sędziszów S.A. z siedzibą w Sędziszowie Młp. ul. Fabryczna 4.

Fryzjerki kolejny raz na podium

W dniu 26 kwietnia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. uczestniczyli w zorganizowanym Wojewódzkim Konkursie Fryzjerskim w Kolbuszowej. Hasło przewodnie konkursu – „CZESANE BAŚNIĄ”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: II i III w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich: Justyna Cudecka – (modelka: Oliwia Cudecka jako CALINECZKA), Sandra Baran – (modelka Natalia Barcińska jako ŚPIĄCA KRÓLEWNA), Dominik Kubik – (modelka Julia Pazdro jako KOPCIUSZEK).
Fryzury były wykonywane na modelkach wcześniej odpowiednio przygotowanych: strój i makijaż zgodny z tematem konkursu.
Justyna Cudecka za wykonanie fryzury i wizualizację Calineczki otrzymała III miejsce.
Pozostali uczestnicy konkursu wykazali się dużymi umiejętnościami i kreatywnością przy tworzeniu fryzur i wizualizacji wizerunku. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za pracę i duże zaangażowanie. M.D. i T.K.

« 1 z 18 »

Targi Edukacyjne w Wielopolu Skrzyńskim

25 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum w Wielopolu odbywały się Targi Edukacyjne. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zapoznawali gimnazjalistów z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Technicznych, prowadzili warsztaty przybliżając poszczególne kierunki kształcenia. Między innymi wykonywane były usługi fryzjerskie i kosmetyczne, oraz dobierane fryzury przy użyciu specjalistycznego programu komputerowego. T.K. i M.D.

« 1 z 16 »

Wystawa Wielkanocna w Bibliotece Szkolnej

W ubiegłym tygodniu w bibliotece szkolnej miała miejsce wystawa ozdób wielkanocnych. Swoje umiejętności zaprezentowała uczennica klasy drugiej w zawodzie technik handlowiec Aleksandra Majka. Z papieru i wstążek przygotowała ona piękne pisanki, zajączki, kurczaczki oraz koszyczki wielkanocne. Część ozdób trafiła na kiermasz charytatywny dla Pati Szczęch. M.P.

« 1 z 2 »

XVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 7.04.2017 odbył się XVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, który jest już tradycją. Uczniowie 5 szkół z naszego powiatu przygotowali piosenki w 6 językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz co było nowością w języku francuskim, włoskim i hiszpańskim. W tym roku organizacją konkursu zajmowała się nasza szkoła razem z Centrum Kultury w Ropczycach. Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w kategorii – piosenka angielska Sandra Baran z klasy 2f oraz w kategorii – piosenka niemiecka zespół w składzie Kamil Jakubek, Michał Majka, Bartłomiej Pociask, Kamil Doroba, Dominik Cabaj. Zwycięzcom gratulujemy!!! R.B.

« 1 z 3 »

Ogłoszenie

Powiat Ropczycko-Sędziszowski ogłasza otwarty nabór partnera / partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, Oś priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego w konkursie zamkniętym nr RPPK.09.04.00-IP.01-18-015/17.
Nabór partnera prowadzony jest na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (DzU z 2016 r. poz. 217).

Do pobrania:
Ogłoszenie naboru partner
Regulamin naboru partnera
Załącznik nr 1 wzór formularza ofertowego

„Lekcja o Funduszach Europejskich”

Ministerstwo Rozwoju zorganizowało czwartą już edycję akcji edukacyjnej pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich”, w którą w bieżącym roku szkolnym włączyła się również nasza szkoła. Na lekcjach przedsiębiorczości 17. i 29. marca 2017 r. młodzież klas 1eh i 1m miała możliwość uczestniczenia w tej akcji. Podczas 45-minutowych zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w biznes. Lekcję w oparciu o dostarczony scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks przygodowy, przeprowadziła pani Anna Szeliga-Kuźniar, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości. Zajęcia zakończyły się konkursem. Uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali zadania konkursowe otrzymali drobne upominki: mysz bezprzewodową, słuchawki i pendriva. A.Sz.K.

« 1 z 4 »

Charytatywnie dla Faustynki

Młodzież i nauczyciele ZST włączyli się w Akcję charytatywną „Serce w potrzebie”, która odbyła się w Hali LO w Sędziszowie Młp. 25 marca 2017 r. Pomysłodawczynią akcji była p. Magdalena Bezara siostra  naszego ucznia kl. IV ef Kamila Jakubka. Nasza młodzież sercem i swoimi umiejętnościami włączyła się w to piękne przedsięwzięcie. Uczennice klasy pierwszej technik usług fryzjerskich świadczyły usługi fryzjerskie, a szkolny zespół muzyczny dał prawdziwy popis swoich muzycznych i wokalnych umiejętności. Akcję charytatywną poprzedziła szkolna zbiórka rzeczy i datków pieniężnych do puszek mająca na celu wsparcie chorej małej dziewczynki Faustynki Stręk. A.Sz.K.

« 1 z 5 »

Spotkanie z Rodzicami

W dniu 03 kwietnia 2017 roku (poniedziałek) godz.16.30 w Auli w budynku B odbędzie się pedagogizacja wszystkich Rodziców (włącznie z klasami IV) i wszystkich nauczycieli na temat „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie. Niebezpieczne gry w Sieci.” Około godz.17.30 spotkania Rodziców z Wychowawcami  klas I-III w następujących salach:

Klasa I m – wychowawca J. Marchlik – sala B 20,
Klasa I f – wychowawca M. Drozd – sala B 18,
Klasa I eh – wychowawca B. Twardowska – sala B 4,
Klasa II ef – wychowawca T. Koszela – sala B 7,
Klasa II mh – wychowawca U. Bassara- sala B 1, 
Klasa III ef – wychowawca R. Białek – sala B 3,
Klasa III md – wychowawca P. Kardyś – sala B 2.

Dzień otwarty w naszej szkole

W środę 22 marca uczniowie gimnazjów odwiedzili naszą szkołę. Poznali ofertę edukacyjną szkoły, zasady rekrutacji i otrzymali materiały rekrutacyjne. Gimnazjaliści zobaczyli pracownie: fryzjerskie, kosmetyczną, mechaniczną, elektryczną i elektroniczną, stolarską oraz handlową, poznali tajniki zawodów oferowanych przez szkołę. Bardzo licznie brali udział w Loterii Fantowej. Obejrzeli również interesującą prezentację PZL Sędziszów S.A., pracodawcy współpracującego z naszą szkołą. Handlowcy przygotowali dla wszystkich odwiedzających słodki poczęstunek, a miłą niespodzianką był grill. Dużym zainteresowaniem cieszyły się usługi fryzjerskie i kosmetyczne, gry komputerowe, prezentacja Kickboxing.
Dziękujemy Gimnazjalistom, Wychowawcom i Nauczycielom Gimnazjów za udział w „Dniu Otwartym”.

« 1 z 23 »

„Serce w potrzebie”

Młodzież i nauczyciele ZST w Sędziszowie Młp dołączają do akcji charytatywnej: „Dla Faustynki. I Ty możesz pomóc!”
Zachęcamy do przynoszenia rzeczy na aukcję oraz do zgłaszania się chętnych uczennic/uczniów przedstawicieli technika usług fryzjerskich do udziału w charytatywnej akcji.
Rzeczy można składać u p. A.Tokarz i p. A.Szeligi -Kuźniar.

FB_IMG_1489598526887

Tak świętowaliśmy Dzień Kobiet

8-go marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili audycję i koncert życzeń przez radiowęzeł, a potem obdarowali kwiatami i słodyczami wszystkie panie nauczycielki, panie z administracji i obsługi oraz koleżanki.
Następnego dnia  zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne dla Pań w gimnazjum w Zagorzycach Górnych. Przybyłe kobiety chętnie korzystały z bezpłatnych usług fryzjerskich i kosmetycznych wykonywanych przez uczniów technikum fryzjerskiego z Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. Gospodynie ze Szkodnej i Zagorzyc przygotowały z tej okazji degustację potraw regionalnych oraz wystawę rękodzieła. Dodatkowo uczniowie zorganizowali dla Pań loterię fantową, a szkolny zespół muzyczny śpiewem i muzyką umilał wszystkim czas. M.P.

« 1 z 21 »

Spotkanie z Rodzicami

W dniu 16 marca 2017 rokuczwartek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rodziców uczniów klas czwartych z Wychowawcami w następujących salach:
klasa IV ef – wychowawca A. Szeliga – Kuźniar – sala A 4,
klasa IV hm – wychowawca J. Flisak – sala A 26.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

1 marca 2017 roku z inicjatywy Samorządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież naszej szkoły, LO z Sędziszowa Młp., szkół średnich z Ropczyc, delegacje i poczty sztandarowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Koła w Ropczycach i Sędziszowie Młp., Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego, szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów z terenu naszej gminy, SP nr 2 i 3 z Sędziszowa Młp. Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowali Starosta Witold Darlak, Wicestarosta Bernadeta Frysztak oraz członek Zarządu Powiatu Ryszard Filipek.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Młp. koncelebrowaną przez Księdza Dziekana Krzysztofa Gaca. W trakcie nabożeństwa zgromadzeni mieli okazję wysłuchać kazania ks. prof. zw. dr hab. Zdzisława Jańca – Kierownika Katedry Liturgiki Pastoralnej KUL. Oklaski zgromadzonych były uznaniem dla wartości merytorycznej i sztuki oratorskiej rekolekcjonisty. Oprawę muzyczną Mszy Św. i dalszych uroczystości zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia  w Ropczycach oraz  młodzież szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu.
Po Mszy Św. zgromadzeni wysłuchali deklamacji laureatów Powiatowego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”. Podniosłym akcentem była prezentacja pocztów sztandarowych.
Następnie poczty sztandarowe poprowadziły wszystkich zgromadzonych przed Memoriał Sybiraków Żołnierzy Armii Krajowej Podobwodu Sędziszów Małopolski. Tam nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przez władze samorządowe, szkoły, środowiska kombatanckie, organizacje pozarządowe.
Niechaj słowa Zbigniewa Herberta będą podsumowaniem tragicznego losu naszych bohaterów Żołnierzy Niezłomnych:
Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo.
(Zbigniew Herbert-Przesłanie Pana Cogito)

My też musimy dać świadectwo, świadectwo o Nich. J.F.

« 1 z 6 »