II miejsce ZST w powiatowej LICEALIADZIE

10 października 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ropczycach odbyło się powiatowe podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za poprzedni rok szkolny w kategorii LICEALIADY (cykl rozgrywek sportowych aranżowanych przez Szkolny Związek Sportowy z różnych dyscyplin). Nasz szkoła zdobyła II miejsce.

Dzień Edukacji Narodowej

12.10.2018r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły, Pani Sabina Kolbusz, przywitała wszystkich zaproszonych gości: przedstawicieli starostwa powiatowego, emerytów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz naszych uczniów. Po złożeniu życzeń i wręczeniu nagród przez dyrekcję młodzież zaprezentowała część artystyczną. Nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy.

 

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

We wtorek 9 października w naszej szkole odbył się etap szkolny VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundacja “Zawsze Warto”, które zaprosiły do udziału dzieci i młodzież szkół województw: małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Szkolnym koordynatorem dyktanda jest pani Sabina Urbanek.

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Dnia 02.10.2018r ZST włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Były pogadanki, indywidualne rozmowy, rozpowszechnianie ulotek…. wszystko po to aby poczuć się pewnie i bezpiecznie w domu, szkole, na ulicy…aby zrozumieć, że nikt nie ma prawa stosować wobec nas przemocy! Powinniśmy nauczyć się również dostrzegać, że są wokół nas ludzie, którzy mogą i chcą nam pomóc. W trakcie tej społecznej akcji uczniowie pozyskali adresy i numery telefonów instytucji pomocowych z terenu gminy, powiatu, województwa    i ogólnopolskie.

Uczeń ZST finalistą konkursu dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości !!!

Dominik Chłopek zdobył I miejsce w III edycji konkursu „Warto być Polakiem”, nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli. 28 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się gala finałowa, w której uczestniczył Nasz Laureat wraz z opiekunem Panią Anną Stawarz.

W poniedziałek 17 września w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników. W tym roku szkolnym miały odmienny przebieg niż w latach poprzednich. Uczniowie -wystawcy samodzielnie dokonywali sprzedaży używanych podręczników. Uczyli się w ten sposób samorządności i przedsiębiorczości. Mogliśmy zaobserwować na praktycznym przykładzie funkcjonowanie rynku, w tym konkurencji, marketingu i reklamy. Było wesoło i głośno jak na targowisko przystało. Kwota uzyskana ze sprzedaży to 1645 zł . Sprzedawało 35 przedstawicieli wszystkich klas i zawodów.

Udział uczniów ZST w projekcji filmu „Historia Ireny Sendlerowej”

7 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcji filmu „Historia Ireny Sendlerowej”, która odbyła się w Kinie Zorza w Rzeszowie oraz spotkaniu z jego reżyserem Andrzejem Wolfem. Projekcja filmu związana była z odsłonięciem muralu Ireny Sendlerowej, który znajduje się w Rzeszowie, ul. Kopernika 18 A.

 

Są już wyniki konkursu o Wielkiej Brytanii!

W dniu 8.10.2018  odbył się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Pytania dotyczyły historii, polityki, sportu, religii i geografii. W kategorii język angielski I miejsce ex aequo zdobyły: Izabela Adamska  z klasy 4ef, Patrycja Kuras 4mh, Agnieszka Lechowska 4mh zdobywając maksymalną ilość punktów. II miejsce zdobył Tomasz Świder z klasy 4ef (punkt mniej) , natomiast III miejsce – Małgorzata Łagowska 4mh.  Wyróżnienie przypadło Aleksandrze Majka  4mh. W kategorii język niemiecki: I miejsce – Dominik Chłopek, II miejsce – Dominik Ozga, III miejsce – Kamil Rymut. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Rozdanie dyplomów wkrótce.

RB

 

„Dzień Dawcy Szpiku”

Dnia 10 października 2018r., w godzinach  13.00 – 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim, przeprowadzona zostanie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpików wraz ze zbiórka pieniężną. W akcji mogą wziąć udział wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18 – 55 lat. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły: SP nr 3 tel. 17 22 16 825, tel. kom. 536 938 785

Szkolny turniej szachowy

W dniu 26 września  w Zespole Szkół Technicznych  odbył się turniej szachowy pt: „Mistrz Szachownicy”. Wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły i troje nauczycieli. Młodzież wyśmienicie spędzała czas  ucząc się logicznego myślenia i strategii działania, co jest nieodzownym elementem codziennego życia. Uczniowie grali systemem szwajcarskim 6 rund po 20 min. na partię. Wszystkie rundy wygrała Dominika Garbarz z kl. III i to ona została „Mistrzem szachownicy”. Drugie miejsce  z jedną przegraną zdobył uczeń kl. II Przybek  Dariusz. Natomiast o trzecie miejsce walczyło trzech uczniów. Po dogrywce  zdobył je Świder  Dominik, uczeń kl. II . Wśród nauczycieli najlepszy okazał się pan  Dominik  Wiech, nauczyciel matematyki naszej szkoły.      

Wszystkim serdecznie gratulujemy.        M.P. i P.K

Wycieczka do „BUCZYNY”

W dniu 20. 09. 2018 klasy pierwsze brały udział w wycieczce do Parku „Buczyna”. Ten piękny słoneczny dzień klasy wraz z opiekunami spędziły chodząc po Parku, poznając historię tego miejsca opowiedzianą w interesujący sposób przez nauczyciela historii panią Annę Stawarz, grając w piłkę oraz spożywając zamówiony posiłek. Integracja uczniów klas wraz z nauczycielami pomogła w lepszym poznaniu się.

Sprzątanie Świata – Polska 2018

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata – Polska 2018.  W tym roku hasłem przewodnim było: Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej.  W piątek, 21-go września uczniowie klasy 1ef wraz z nauczycielami, wyposażeni w worki i rękawice sprzątali teren wokół  stawu Skrzynczyna i wzdłuż Al. 1000-lecia. Akcję  wspierał Urząd Gminy w  Sędziszowie Młp., który zorganizował odbiór zebranych odpadów. Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

IV Wojewódzki Konkurs Fryzjerski

Zespół Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego serdecznie zaprasza do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Fryzjerskim. Konkurs zostanie przeprowadzony 26 października 2018r w II kategoriach:

Kategoria I ” Przez fale do mistrza ”

Kategoria II ” Twoja twarz wygląda znajomo – stylizacja na znaną postać „

Dokumentacja konkursowa

 

Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych aktywnie uczestniczy w lokalnych uroczystościach rocznicowych.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych biorą aktywny udział w życiu społeczności lokalnej.   W sobotę 8 września reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach odpustowych w kościele pw. Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim. Następnie w niedzielę 9 września w obchodach Trzeciej Rocznicy Ogłoszenia Matki Bożej Patronką Sędziszowa Młp. Oprawę muzyczną uroczystości stanowiła orkiestra 20 Pułku Ułanów. Z kolei w niedzielę 16 września przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach czwartej rocznicy odsłonięcia memoriału Sybiraków i Żołnierzy AK z Podobwodu Sędziszów przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim. Po Mszy św. delegacje parlamentarzystów, samorządowców, służb mundurowych, szkół oraz rodzin Sybiraków złożyły kwiaty pod memoriałem.

 

NARODOWE CZYTANIE

 

Dnia 08.09.2018r na sędziszowskim Rynku odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zespół Szkół Technicznych im. prof.  Karola Olszewskiego reprezentowała pani Sabina Kolbusz dyrektor szkoły.

Organizatorami akcji były: Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim, sędziszowska filia Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim, Biblioteka Publiczna.

Wycieczka programowa dla uczniów

 

Informujemy, że w dniu 20.10.2018 roku uczniowie kształcący się w zawodzie TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH mają możliwość uczestniczyć w TARGACH  FRYZJERSKICH w Warszawie.

Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele  (T. Koszela, M. Drozd, Ewelina Jaworek- Cabaj)

 

 

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW

W dniu 12 września 2018r. o godz. 16.00 w Sali SS 1 odbędzie się spotkanie wszystkich Rodziców z Dyrektorem szkoły oraz Wychowawcami. O godz. 16.30 spotkania Rodziców z wychowawcami klas w wyznaczonych salach:

Lp. Klasa Wychowawca sala
1.       I ef Małgorzata Pieprzak B 4
2.       I m Renata Białek B 3
3.       II hd Anna Szeliga-Kuźniar B 2
4.       II ef Marek Bielak B 1
5.       II m Anna Stawarz B 6
6.       III eh Barbara Twardowska B 17
7.       III f Małgorzata Drozd B 18
8.       III m Jerzy Marchlik B 12
9.       IV ef Teresa Koszela B 14
10.                         IV mh Urszula Bassara B 20

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019, odbędzie się 3 września 2018 roku (poniedziałek) w/g harmonogramu:

  • 8:00 – Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. NNMP w Sędziszowie Młp.
  • 9:00 – Akademia w budynku B ZST w Sędziszowie Młp.
  • spotkania nauczycieli wychowawców z uczniami:

klasa I ef – wychowawca M. Pieprzak – sala A4,
klasa I m – wychowawca R. Białek – sala A9,
klasa II ef – wychowawca M. Bielak – sala A27,
klasa II hd – wychowawca A. Szeliga-Kuźniar – sala A24,
klasa II m – wychowawca A. Stawarz – sala A26,
klasa III eh – wychowawca B. Twardowska – sala A25,
klasa III f – wychowawca M. Drozd – sala A8,
klasa III m – wychowawca J. Marchlik – sala A14,
klasa IV ef – wychowawca T. Koszela – sala A29,
klasa IV mh – wychowawca U. Bassara- sala A10. 

STYPENDIA SZKOLNE DLA UCZNIÓW

Samorządowe Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim informuje, że do dnia 15 września można składać wnioski na stypendium szkolne dla uczniów zamieszkałych w gminie Sędziszów Małopolski.

Szczegółowe informacje:

Samorządowym Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim,

nr telefonu 0177458242, 0172216594

Pobierz załącznik

GP

Informacja dotycząca rządowego programu „Dobry Start”

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. W związku z tym proszę o zapoznanie się z załączonymi dokumentami.

2018.06.11_List do dyrektorów szkół_Dobry Start

Dobry Start_plakat

Dobry Start_ulotka

Bezpieczne wakacje 2018!

Okres wakacyjny to czas szczególny. Wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, na obozach i koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że nieraz zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zanim udacie się na wypoczynek przydatne mogą okazać się: Poradniki bezpiecznego wypoczynku i baza wypoczynku zamieszczone na stronie MEN oraz   wskazówki jak bezpiecznie wypoczywać na stronie Akcji-Bezpieczne wakacje 2018! Życzymy Państwu i Wam Drodzy Uczniowie bezpiecznego wypoczynku! A.Sz.K.

 

poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men_lato_2018

Rekrutacja trwa!

Twoi koledzy i koleżanki już złożyli podanie do naszej szkoły. Dołącz do nas i Ty!


Dlaczego my?
Ponieważ:
* u nas wyjątkowi ludzie, wspaniała atmosfera, wyrozumiali nauczyciele, nowoczesne pracownie idealne warunki na zdobywanie wiedzy
* proponujemy bogatą ofertę zawodów-każdy znajdzie coś dla siebie
* tylko my w całym powiecie kształcimy elektryków, techników usług fryzjerskich i technologii drewna
* z nami wyjedziesz na bezpłatne miesięczne praktyki do Anglii, Portugalii lub Niemiec
* z nami zyskasz doświadczenie zawodowe i zarobisz pierwsze pieniądze korzystając z płatnych staży
* z nami rozwiniesz swoje pasje i uzdolnienia
* u nas bezpłatne kursy z pierwszeństwem dla 18 letnich uczniów i absolwentów naszej szkoły

Czekamy na Ciebie!

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

« 1 z 3 »